Bohemians v Edenu poprvé zvítězili, Slovácko odjíždí bez bodu

20:10
PRAHA - Fotbalisté Bohemians 1905 poprvé naplno využili svého nového domácího prostředí v Edenu. V utkání 4. kola první ligy zdolali 1. FC Slovácko 1:0, když o tříbodovém zisku rozhodl ve 22. minutě Lukáš Hartig. Bohemians tak přerušili devítileté čekání na výhru nad tímto soupeřem.

Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko / Jan Štohantl (uprostřed) foto: ČTK

Fanoušci Bohemians nepřestali trucovat a nadále pokračují v bojkotu domácích zápasů, protože nesouhlasí s přestěhováním klubu z milovaného Ďolíčku. V hledišti Edenu se tak sešla slabá návštěva 2627 diváků. Z hráčů, kteří měli zdravotní problémy, nakonec nevyběhl na trávník pouze Cseh, ale zkušené Sňozíka a Nikla kouč Hoftych na hodně podmáčený trávník poslal.

Hosté povzbuzeni dobrým startem do nového ročníku působili od začátku fotbalovějším dojmem a byli častěji na polovině domácích.

Pozápasové ohlasy

"Měli jsme ze Slovácka respekt, viděli jsme jeho dobrý výkon na Spartě. Věděli jsme ale také, že na ně bude platit důraz a do karet nám hrálo i počasí. Navíc si myslím, že jsme byli tím, kdo přece jen víc chtěl tři body," řekl kouč Bohemians Pavel Hoftych. "Vybojovali hodně míčů a Hartig dal i branku. Jediné co bylo podle mě špatné, že další dvě tři šance jsme neužitkovali a to i kvůli skvělým zákrokům výborného brankáře Filipka," poznamenal.

"Slabá návštěva mě nepřekvapila, ale snažíme se diváky hrou nalákat a pevně věřím, že nás naši příznivci opět začnou chodit podporovat," dodal Hoftych.

"Žádný gól není zlomový. Brno v pátek vedlo 2:0 a prohrálo. Chtělo to větší odvahu, větší rezolutnost, to nám v začátku chybělo. Pak přišlo trošku smolné uklouznutí Mezlíka, který jinak odehrál dobré utkání," připomněl trenér Slovácka Miroslav Soukup moment, po němž hosté inkasovali. "A zpět do tlaku jsme se dostali až v závěru a sahali po remíze, ale možná by to ani nebylo spravedlivé," konstatoval .

V sedmé minutě Volešák vystihl špatnou přihrávku, ale z dvaceti metrů vypálil nad. O minutu později Fujerik po průniku po pravém křídle namířil vedle a po čtvrthodině Valentovu střelu srazili obránci Bohemians na roh.

Udeřilo na druhé straně. Ve 22. minutě Mezlík v souboji s Hartigem podklouzl a domácí útočník se řítil sám na gólmana Filipka. Ten zbytečně vyběhl a Hartig jej překonal technickou střelou. Po dlouhém střeleckém půstu v nejvyšší domácí soutěži skóroval Hartig v posledním kole minulého ročníku a dnes zaznamenal svoji osmnáctou prvoligovou trefu.

Domácí to povzbudilo a rázem nebyli týmem, který se jen brání. Ve 34. minutě po důrazném napadání a hezké kombinaci pálil Moravec z úhlu, ale Filipko u přední tyče vyrazil na roh. V závěru poločasu střílel hlavou ještě Volešák, ale nedůrazně a pro Sňozíka to byla snadná kořist.

Domácí začali po přestávce podstatně aktivněji. Štohanzlův oblouček z úhlu skončil na břevně a v jasné šanci neuspěl v 52. minutě Kaufman, který nepřekonal Filipka, přestože byl před ním zcela osamocen. Následný Držíkův oblouček byl krátký. Ještě blíže zvýšení náskoku byli domácí v 66. minutě.

Po rohu na míč nedosáhl Filipko a dezorientovaný Reinberk si málem dal vlastní gól, ale z brankové čáře stačil vykopnout míč Fujerik. Neuspěl ani čtvrt hodiny před koncem Martin Nešpor, jehož sólo zlikvidoval včasným vyběhnutím Filipko.

Pět minut před koncem mohli hosté vyrovnat. Přímý kop Víta Valenty ale nasměroval Volešák jen do tyče. Fotbalisté Slovácka se tak podruhé v tomto ročníku stejně jako po prohře se Spartou vracejí z Prahy s prázdnou.