Řepka urážel fandy zdviženým prostředníčkem

9:33
JABLONEC/PRAHA - Kapitán Sparty má na krku týden před derby další problém. V sobotním duelu 22. kola mezi Jabloncem a letenským celkem, který domácí vyhráli 2:1, si neodpustil "blikanec" při poločasovém odchodu do kabin. Před zraky hlavního sudího Romana Hrubeše počastoval fanoušky nejprve levou rukou a následně pravou vulgárním gestem se zdviženým prostředníčkem.

Prostředníček Tomáše Řepky. foto: Repro: ČT4.

Sedmatřicetiletá legenda letenského klubu Tomáš Řepka zase dokázala svou labilitu. Při poločasovém odchodu duelu Jablonec-Sparta (2:1) do kabin ukázal pískajícím příznivcům dvakrát zdvižený prostředníček. Přímo před zraky hlavního sudího. Ten Řepku nepotrestal, ale incident zanesl do zápisu do utkání a tak se jím bude muset zabývat disciplinární komise ČMFS.

DÁLE ČTĚTE

Letenského kapitána, který byl v 86. minutě poprvé za doby sparťanského působení po návratu ze zahraničí střídán, čeká možný trest od jednoho do čtyř týdnů a velmi reálně tak přijde o derby, které se hraje příští pondělí. "Bylo tam hodně emocí, nechtěl bych to komentovat," řekl v neděli hlavní sudí Roman Hrubeš k incidentu.

Domácí příznivce (a také hráče) totiž rozpálila situace chvíli před koncem poločasu, kdy Řepka stáhl zezadu Ondřeje Vaňka a měl podle všeho vidět druhou žlutou kartu v zápase. Hrubeš ji ale vůdci letenské defenzivy neukázal. A tak si o disciplinární řízení řekl Řepka sám vulgárními gesty. Jakého trestu se známý fotbalový recividista dočká?