Biatlon v Novém Městě vyhrála Mäkäräinenová

16:23
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Vytrvalostní závod biatlonistek na 15 km na úvod Světového poháru v Novém Městě na Moravě vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová. České reprezentantky dnes v domácím prostředí, kde se elitní seriál koná po jednatřicetileté pauze, selhaly na střelnici a nebodovaly.

Biatlonistka Mäkäräinenová foto: ČTK

Nejlepší z českých biatlonistek byla Barbora Tomešová, která s pěti trestnými minutami obsadila 53. místo se ztrátou šest minut a 48 vteřin na Mäkäräinenovou a téměř minutovým mankem za poslední bodovanou příčkou.

Veronika Vítková skončila na 68. příčce, Lea Johanidesová byla 75. a Gabriela Soukalová obsadila 83. místo.

"Jsem zklamaný, to jsem neočekával a o to víc to bolí, že to je doma," řekl v České televizi trenér žen Jindřich Šikola. "Holky si musí sáhnout do svědomí a každý si tím musí projít sám. Nějaké slzy určitě padly a ještě padnou," uvedl.

Vítková chybovala na střelnici

Nejvíce se očekávalo od Vítková, kterou ale srazilo sedm chyb na střelnici. "Asi jsem dělala chyby, zbytečný chyby a hrozně mě to mrzí," řekla třiadvacetiletá závodnice novinářům. Doufá, že v pátečním sprintu dojem vylepší. "Doufám, že na tu sedmičku zapomenu hodně rychle a že to napravím," řekla.

Mäkäräinenová si v Novém Městě v den svých 29. narozenin doběhla pro čtvrté vítězství v kariéře. "Na těžkých tratích to bylo hodně náročné, ale jsem nadšená, že jsem srovnala střelbu, psychicky se dokázala zvednout a vyhrát," uvedla vítězka.

Mistryně světa ze stíhacího závodu Mäkäräinenová porazila o 22 vteřin Švédku Helenu Ekholmovou, třetí doběhla před téměř čtyřmi tisícovkami diváků vedoucí žena průběžného pořadí SP Magdalena Neunerová z Německa. "Jsou tady opravdu těžké a kopcovité tratě, ale mám to ráda a i návštěva byla obstojná," řekla Němka.