Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Bauer začal Tour de Ski 31. místem

15:39
OBERHOF - Běžec na lyžích Lukáš Bauer zahájil obhajobu vítězství v Tour de Ski 31. místem v prologu v německém Oberhofu. Úvodní závod na 3,7 km volnou technikou dnes vyhrál suverénně Němec Axel Teichmann a získal do průběžného pořadí bonifikaci 15 sekund. V čele Tour de Ski má náskok 13 sekund na Švýcara Daria Colognu, třetí je Nor Petter Northug.

Lukáš Bauer se i přes víkendový neúspěch usmíval. foto: ČTK

Teichmann uspěl především díky drtivému závěru. Na mezičasu po 1300 metrech figuroval na 14. příčce, ve zbylé části najel na ostatní soupeře více než deset sekund. Obhájce celkového prvenství a král minulé sezony Bauer ještě ráno před startem dnešního závodu kvůli zdravotním potížím zvažoval, zda vůbec do Tour nastoupí. Jednatřicetiletého lyžaře trápí průdušky.

Bauer má v součtu s bonifikačními sekundami ztrátu 41 sekund na Teichmanna, o další dvě sekundy zpět je 34. Milan Šperl. Další čeští reprezentanti Aleš Razým a Jiří Magál skončili v páté desítce. V neděli absolvují lyžaři v Oberhofu stíhací závod na 15 km klasickou technikou, pak se peloton Tour přesune k pondělnímu sprintu do Prahy.

Výsledky - 3,7 km volnou technikou:
1. Teichmann (Něm.) 7:11,8, 2. Cologna (Švýc.) -8,2, 4. Northug (Nor.) -13,0, 4. Rehemaa (Est.) -13,3, 5. Kershaw (Kan.) -13,8, 6. Reichelt (Něm.) -14,9, 7. Hellner (Švéd.) -15,0, 8. Ročev (Rus.) -15,1, 9. Grey (Kan.) -15,4, 10. Vittoz (Fr.) -16,6, ...31. Bauer -26,6, 34. Šperl -28,4, 44. Razým -32,2, 50. Magál (všichni ČR) -35,6.