Bauer byl v Oberhofu šestnáctý

15:28
Oberhof - Lukáš Bauer skončil v dnešním stíhacím závodu na 15 kilometrů klasickou technikou v Oberhofu na šestnáctém místě, na které se posunul z 31. pozice po sobotním prologu. Tour de Ski v běhu na lyžích vede Švýcar Dario Cologna, Bauer za ním zaostává o 30,5 sekundy.

Axel Teichmann zvítězil v úvodním prologu.

Český obhájce celkového prvenství v Tour de Ski se přitom hned od startu začal prodírat vpřed a v polovině závodu se dostal dokonce na třetí místo.

Cologna s vítězem prologu Axelem Teichmannem z Německa byli v tu chvíli už daleko vpředu, dvacet sekund za nimi se jejich pronásledovatelé sjeli do mohutného pelotonu. Bauer třetí místo neudržel a v druhé polovině trati se propadl do druhé desítky. Celá početná skupina finišovala společně, třetí nakonec do cíle dojel Fin Sami Jauhojärvi.

Milan Šperl je po dvou etapách Tour de Ski sedmadvacátý s odstupem 53 sekund za vedoucím Colognou. Další dva čeští reprezentanti Aleš Razým a Jiří Magál už v páté respektive šesté desítce průběžného pořadí ztrácejí podstatně víc. V pondělí pokračuje Tour de Ski sprinterským kláním v Praze na Výstavišti, poté jsou na programu ještě čtyři etapy v Novém Městě na Moravě a ve Val di Fiemme.