Baroš zářil, vstřelil další branku

13:24
PRAHA - Rozdílný víkend zažili čeští fotbaloví reprezentanti. Zatímco Milan Baroš zářil a vstřelil již svou patnáctou ligovou trefu v sezóně, Petr Čech podlehl se svými spoluhráči po žalostném výkonu Liverpoolu 0:2. Dařilo se také Davidu Jarolímovi s Hamburkem i Jankulovskému AC Milán.

Již v osmé minutě zápasu proti Denizlisporu se prosadil obrozený český kanonýr Milan Baroš v barvách Galatasaray Istanbul. Jeho patnáctá ligová trefa v sezóně byla navíc vítěznou. Domácí se proti skvěle hrajícímu Skibbeho výběru nebyli schopni prosadit. 18 minut před koncem se navíc parádně trefil Barošův parťák z útoku Shabani Nonda.

VIDEO ZE ZÁPASU DENIZLISPOR – GALATASARAY ZDE:

Ještě na konci prosince byla londýnská Chelsea aspirantem na anglickou ligovou trofej. Nyní se zdá, že bude ráda, alespoň za umístění v první trojce. Scolariho svěřenci předvedli další trapné vystoupení bez špetky ofenzivních schopností a ohrožení soupeřova brankáře. Navíc se jim to "povedlo" v šlágru víkendového kola anglické Premier League na Anfield Road proti Liverpoolu. Tomu zajistil v závěru dvoubrankové vítězství probuzený goleador Fernando Torres.

Do té doby totiž vládl zápasu český brankář Petr Čech, ze kterého museli být Gerrard a spol. zoufalí. Hosté sice žehrali na nepřízeň osudu a nesmyslné vyloučení Lamparda na začátku druhé půle, pravdou však je, že ani s klíčovým záložníkem nedokázali za 60 minut hry vystřelit na Reinovu branku.

"Reds" tak nadále stíhají vedoucí Manchester United, který 1:0 porazil městské rivaly Liverpoolu Everton 1:0. Brankář Van der Saar tak drží čisté konto již 1103 minut a útočí na absolutní rekord anglických soutěží, který v neprůstřelnosti drží výkonem 1122 minut bez inkasované branky Steve Death z Readingu ze sezóny 1978/79.

Juventus překvapivě padl, Barcelona dohrávala o devíti, Hamburk si poradil s Bayernem
Největší překvapení víkendu se zrodilo v Serii A. Nedvědův a Grygerův Juventus překvapivě doma nestačil na podprůměrné Cagliari a podlehl mu 2:3. Nic na tom nezměnil ani kvalitní Nedvědův výkon podtržený jednou vstřelenou brankou. Na druhé místo za Interem, který také pouze remizoval, se tak dostalo milánské AC. Ancelottimu se báječně vyplácí tah s hostováním Davida Beckhama. Angličan hraje ve skvělé formě a na hřišti Lazia připravil dva ze tří gólů. Jak jinak, než báječnými centry. A to ještě jednu branku Patovi po dalším skvostném Beckhamovu centru sporně pro ofsajd rozhodčí neuznali. Za AC nastoupil do začátku český univerzál Marek Jankulovski.

Ve Španělsku nadále vládne katalánský gigant FC Barcelona. Hráči Barcelony sice v závěru neudrželi nervy na uzdě a hřišti Racingu Santander se nechali dvakrát hloupě vyloučit, přesto již udrželi vítězství 2:1. Před druhým Realem si tak udrželi "blaugranas" poklidný dvanáctibodový náskok, podpořený impozantním skóre 65:15 po 21 zápasech. Třetí Sevilla již na vedoucí celek ztrácí dvě kola po polovině soutěže bodů osmnáct.

Jen krátce vydržel po páteční předehrávce prvního jarního kola německé bundesligy v čele Hamburk, který porazil sebevědomé fotbalisty Bayernu 1:0. Vedení si totiž o necelých 24 hodin vzali zpět do své moci fotbalisté překvapení soutěže z Hoffenheimu. Skóre prvního zápasu na novém domácím stadionu Rhein-Neckar Arena proti Chotěbuzi otevřel po půlhodině hry útočník Demba Ba.

Druhou trefu přidal při debutu v týmu nováčka bundesligy Sanogo, který hostuje do konce sezony z Brém. Prohře Chotěbuzi nezabránil ani český reprezentant Jan Rajnoch, který je v německém celku na hostování z Mladé Boleslavi. Domácím tak zatím nikterak nechyběl zraněný kanonýr Vedad Ibiševič.

První únorový víkend rozhodně fotbalové fanoušky nenudil, navíc některé špičkové evropské ligové soutěže pokračují také uprostřed týdně, případně se hrají domácí poháry. Je se tak na co těšit.

Další fotbalové informace a statistiky ZDE.