Barcelona zničila Valencii 4:0

23:51aktualizováno  7. prosince 0:29
PRAHA - Fanoušky FC Barcelona to již nepřekvapilo. Co? Vysoké vítězství jejich miláčků. Barcelona násazela dalšímu spolufavoritovi La Ligy Valencii čtyři branky a vůbec nevadilo, že nejlepší střelec ligy Eto´o nemohl pro karetní trest nastoupit. Hattrickem se blýsknul jeho parťák Henry. "Blaugranas" si tak skvěle zastříleli před příštím ligovým zápasem roku proti Realu Madrid.

Radost hráčů Barcelony po druhém gólu v síti Valencie. foto: ČTK

Domácí začali hodně zhurta a již ve 2. minutě nastřelil tyčku středopolař Xavi. Nejlepší hráč posledního EURO ukázal svou šancí největší slabinu Valencie v dnešním zápase - prostupnost středu obrany.

Ve 20. minutě to potvrdila první branka zápasu. Yaya Touré poslal kolmicí na 40 metrů do brejku Henryho a ten na jeden dotek s míčem skóroval - lehce přeloboval brankáře Renana - 1:0. O 8. minut později bylo rozhodnuto - Hleb z roho vápna na levé straně našel uvnitř něho Henryho, stopeři Albiol a Maduro se opět někde "potulovali", a Francouzova pravačka si věděla rady - 2:0.

A aby nikdo nepochyboval o vítězi zápasu, po změně stran, ve 46. minutě se trefil Dani Alvés. Hosté reklamovali ofsajd, Hleb se skutečně za obranou Valencie pohyboval, ale míč na jeho kopačku přihrál hráč Valencie - o ofsajd se tak nejednalo - 3:0. Poté se o slovo přihlásil Messi, přetlačil Albiola, ale Renan skvěle zasáhl. Stejně jako proti brejku Hleba.

V 71. minutě přišel na hřiště mladíček Bojan a o osm minut později připravil poslední gól pro střelce večera Henryho - 4:0. Mladý Katalánec tak opět dokázal, že na lavičku skutečně nepatří.

Barcelona vede tabulku již o 6 bodů před Villarrealem. Osm bodů ztrácejí "Netopýři" z Valencie, 9 pak Real Madrid. Bílý balet čeká zítra utkání s FC Sevilla (tu Barca porazila v posledním kole na jejím hřišti 3:0). A právě Barcelona s Realem si to rozdají příští neděli ve slavném El Clássicu na Camp Nou. Favorit zápasu je již nyní jasný.

A vy, čtenáři Sportreport.cz budete moci od pondělí rozhodovat o tom, jestli budete chtít na svých oblíbených stránkách sledovat utkání v on-line přenosu.

VÝSLEDEK:
FC Barcelona – Valencia CF 4:0 (2:0)

Branky: 20., 28. a 79. Henry, 46. Dani Alves
Rozhodčí: David Fernández Borbalán, Francisco Fuentés Giménez, Raúl Cabanero Martinez
Diváků: 98 772 (vyprodáno).