Barcelona vyhrála nad Realem 2:0

22:58aktualizováno  14. prosince 0:02
PRAHA - Byl to jednoznačný zápas. Real Madrid přijel na Camp Nou pouze bránit výsledek a dlouho mu to také vycházelo díky skvělému Casillasovi. Ten dokonce chytil Eto´ovi penaltu, o 13 minut později ale kamerunský útočník již udeřil. V nastavení pojistil výsledek zápasu 2:0 Messi. Barcelona tak utíká v la Lize Realu na dvanáctibodový rozdíl.

Messi dorazil Real druhým gólem v nastavení. foto: ČTK

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ NA SPORTREPORT.CZ - ZDE.

Barcelona šla do souboje titánů světové kopané v mnohem lepším rozpoložení. V lize vládne, před Realem, který byl před utkáním na pátém místě měli "Blaugranas" náskok devíti bodů. A v utkání to bylo znát. Domácí od úvodu tlačili, především po pravé straně, kde řádilo duo Messi-Alvés. Prvně jmenovaného se sice hosté snažili zbytečně ostrými zákroky otrávit (nechci psát, že zranit), naštěstí pro fotbal jim to ale nevyšlo.

Prvně provětral "božský" Messi Ramose, který nastoupil nezvykle vlevo, již v 5. minutě. Poté jej napodobil Yaya Touré a Abidal, ovšem betonová zeď jménem Real Madrid odolala. Hosté mohli překvapivě vést, ve 30. minutě běžel sám na Valdése Drenthe, fotbalová spravedlnost slepá nebyla, hostující útočník sólový nájezd v gól neproměnil.

Drtivý tlak měli Katalánci také v závěru první půle a na úvod druhé, vždy ale nechali vyniknout Casillase v brance Realu. "Kočka", jak se brankáři Realu přezdívá, se vytáhl dvakrát proti Messimu a následně dvakrát také proti Henrymu. Také volej Eto´oa v brance těsně neskončil. Svůj hvězdný okamžik zažil Casillas v 70. minutě, kdy lapil penaltu kamerunského útočníka Eto´a.

Nejlepší střelec la Ligy se nakonec ale dočkal. O 13 minut později po rohu stál přesně, kde měl, Puyol jej trefil svou hlavičkou do stehna a míč se dokutálel do branky - 1:0.  Barca zaslouženě vedla a Camp Nou bouřil. Hráči "Bílého baletu" se k ničemu nedostali, částečně proto, že v té době měl již hostující kouč Ramos vyčerpaná všechna střídání a důsledkem předchozího tlaku Barcelony pokaždé posiloval obranu svého celku.

Domácí svého neškodné soka pokořili ještě jednou - v nastavení běželi dva na jednoho Messi s Henrym a prvně jmenovaný obloučkem překonal Casillase - 2:0.

Utkání na Camp Nou muselo nadchnout - fanoušky Barcelony díky dalšímu skvělému představení jejich miláčků, nezaujaté milovníky fotbalu pak pěkným zápasem a obětavou defenzivou hostí. Fanoušci Realu si z utkání mohou vzít jen zklamání. Výhra nad Zenitem Petrohrad z Ligy mistrů je zapomenuta (navíc nic neřešila). Madridský gigant je v krizi a cesta ven bude trnitá, zvlášť když na ní nemůže Juande Ramos počítat s Van Nistelrooyem, De la Redem a Diarrou.

Barcelona vede nyní tabulku la Ligy o 8 bodů na druhou Valencii. Real ztrácí bodů dvanáct! a je před nedělními dohrávkami pátý.