Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Al Ahlí odvolalo Haška, který vedl český fotbal

15:04
AL AHLÍ - Ivan Hašek skončil jako trenér fotbalistů dubajského klubu Al Ahlí. Vedení ho odvolalo po neúspěchu v Poháru mistrů Perského zálivu. Před pěti měsíci přitom Hašek kvůli angažmá v Emirátech opustil post předsedy Fotbalové asociace České republiky, která je po jeho odchodu stále bez šéfa.

Ivan Hašek. foto: Lidové noviny

Osmačtyřicetiletý Hašek oznámil návrat do Al Ahlí na červnové valné hromadě asociace FAČR. Dubajský klub vedl už v letech 2007 až 2009 a tehdy se rozloučil ziskem titulu. Teď ale očekávání podle klubového vedení nenaplnil, osudným se mu stal neúspěch v Poháru mistrů Perského zálivu. "Ano, odvolali jsme ho. Jeho práci převezme ve čtvrtek nový kouč," řekl ředitel klubu Ahmad Hamad Khalifa.

První finále sice Al Ahlí nad rivalem Al Šabáb vyhrálo 3:2, jenže v odvetě podlehlo 0:2. Navíc se týmu nedařilo ani v lize, v níž po třech zápasech a jediné výhře figuroval až na desátém místě. Smlouvu měl český kouč na dva roky. Hašek je už pátým trenérem v nejvyšší soutěži Spojených arabských emirátů, který skončil už po čtyřech kolech odehraných v nové sezoně.

Haškovým nástupcem u týmu se stal Španěl Enrique Sánchez Flores, který naposledy vedl Atlético Madrid a loni s ním vyhrál Evropskou ligu.